ERBY

logo erby

Hledání

Svátky

Lyžařské stopy 11. 1. 2019

Zpráva pro všechny příznivce bílé stopy a nejen pro ně.
Už několik let máme všichni možnost využívat lyžařské stopy v okolí Studeného. Podle přízně počasí je připravená široká nabídka tras pro všechny výkonnostní kategorie. Tento komfort je umožněný díky nadšení a obětavé práci pana Zdeňka Jandejska a pana Jiřího Koska. Mají i příležitostné pomocníky, ale je to především jejich zásluha a určitě si zaslouží poděkování, jak toto veřejné, tak naše osobní. Není to jen úprava stopy, ale i zprůjezdnění celé trasy, to znamená odstranění popadaných větví a ulomených vrchů.
Sebevětší snaha a zápal pro věc však nevede vždy k radosti z díla. Výše zmiňovaní nadšenci to dělají s obrovským nasazením a ne jen pro sebe, ale především pro nás. Jak ale můžou mít radost ze své práce, když se najdou jedinci, kteří záměrně ničí vytvořené dílo. Jedinci, a doufám, že opravdu jenom jedinci, kteří se chovají jak hovada a sobeckým uvažováním - já jsem čtyřkolkář, kdo je víc - se projedou po lyžařské stopě.
Co s tím, jak je potrestat? Samozřejmě že porušují zákon, když jezdí po lese, ale hřeší na to, že je nikdo nechytne a nepozná. Nebo snad někdo pozná? Přál bych si, aby u nás, u nás v Česku zase platilo, že největší trest je odsouzení veřejným míněním. Jsem asi idealista, ale přesto píšu tuto zprávu v naději…

Petr Strasmeier