ERBY

logo erby

Hledání

Svátky

brigáda

VÝZVA

Vážení spoluobčané, Studené budeme mít takové jaké si ho uděláme.

V sobotu 20. dubna bude brigáda na zvelebení a úklid Studeného, vyzývám tedy mužskou část k účasti.

Plánovaná práce:

  • Příprava ploch pod herní prvky na dětském hřišti – kovové hrabičky, lopata – kontaktní osoba p. Strasmeier
  • Čištění požární nádrže – silniční košte, gumáky – kontaktní osoba p. Špinler
  • Prořezání náletových dřevin na hřišti u lesa – kontaktní osoba p. Hůlka
  • Zametení veřejných ploch – silniční koště, lopata
  • Sběr odpadků

Takto napsané se to zdá neproveditelné, ale když se nás „pár“ sejde s chutí, třeba i bez nářadí, tak se udělá spousta práce.

Začátek a sraz bude 8:00 hodin u Podskaláku, nebo dle dohody s kontaktní osobou.

 

Zároveň bude v sobotu u sběrného místa přistaven kontejner na velkoobjemový odpad.

Petr Strasmeier

kalendář svozu odpadu

Svoz odpadů

Vážení spoluobčané, tisk papírových kalendářů s datem svozu odpadu se zpozdil a tak budou až začátkem února. Hned po jejich dodání proběhne jejich distribuce po nemovitostostech. Těm, kteří se se přihlásili k odběru novinek na www.studene.cz přijde upozornění na nejbližší datum vždy několik dní předem.

Petr Strasmeier

Číst dál...

Vaše nápady

Rádi bychom Vás, všechny občany Studeného, požádali o Vaše nápady, co zlepšit v naší obci. Náměty můžete sdělit kterémukoli zastupiteli, osobně na obecním úřadě nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Předem děkujeme.

Svoz odpadu

Další svoz odpadu v igelitových pytlích proběhne v pátek dne 10.5.2019. Pytle s kódem - tříděný odpad, bez kódu - směsný odpad (i popel). Pytle s odpadem dávejte, prosím, k hlavní silnici, předejdete tak tomu, že nebudou odvezeny. Kdo již kód nemá, na požádání zajistí OU. Tříděný odpad - pytle s kódem a svázané balíky papíru nebo kartonů můžete kdykoliv uložit do místnosti ve sběrném místě, žluté kontejnery k uložení plastů používejte jen v nejnutnějších případech.

Bioodpad, objemný odpad

Kontejner na bioodpad bude přistaven ke sběrnému místu  od 9.5.2019 do 12.5.2019, kontejner na objemný odpad 20.4.2019. Ve sběrném místě jsou stále přistaveny pouze uzavřené kontejnery na směsný komunální odpad.

Objemný odpad (koberce, nábytek, matrace) bude dle vyhlášky možné dvakrát ročně ukládat do kontejneru k tomuto účelu určeném. Informace o sběru budou zveřejňovány na výlepových plochách a stránkách obce. Dále žádáme, aby bioodpad nebyl ukládán do kontejnerů na směsný komunální odpad.  Stavební odpad každý likviduje na své náklady (odvoz do firmy KOS Jablonné n. O., EKOLA Libchavy).